Track pro začátečníky

Technologie: Python

Připravili pro tebe

ENGETO Academy a Red Hat připravili řadu zajímavých výzev pro začátečníky, které ti pomohou zlepšit tvé dovednosti s Pythonem. Tyto výzvy jsou určeny pro začátečníky v Pythonu, kteří se učí Python 1 – 12 měsíců.

Pro koho je track určený?

Tento track je pro tebe, pokud s programováním začínáš a Pythonu se věnuješ alespoň 1 měsíc a spíše než aplikaci znalostí hledáš více vzdělávací podněty. Úkoly jsou sestaveny tak, aby tě hravou formou vzdělávaly a rozšiřovaly tvé obzory v rámci Pythonu. 

Pokud máš obavy, že by sis nevěděl s některým úkolem rady, určitě se nemáš čeho bát. Po celou dobu hackathonu ti budou nápomocni mentoři, kteří ti rádi pomohou a navedou tě tím správným směrem.

Zároveň poznáš spoustu nových lidí, kteří jsou na podobné úrovni Pythonu jako ty. Společně můžete řešit dané úkoly a ty tak třeba získáš jiný úhel pohledu na daný problém.

Jak to celé bude probíhat?

Můžeš si vybrat z celé řady výzev, které ti pomohou lépe porozumět Pythonu. Výzvy jsou navrhnuty tak, aby kladly co největší důraz na vzdělávací faktor. Naučíš se spoustu nových věcí a způsobů použití Pythonu.

Na rozjezd

Menší zahřátí na začátek určitě neuškodí. Nastartuj svůj mozek s touto sadou jednoduchých úkolů, u kterých uvidíš správné řešení. Pak se přesuň na větší výzvy!

Generátor rodného čísla a validátor

Tento úkol by ti měl pomoci při výběru správné obtížnosti úkolů v tomto tracku. Vyřeš jej jako první a na základě svého pocitu si vyber správnou kategorii kde začít.

Sběr e-mailů

Tvým úkolem bude vytvořit skript, který bude schopen extrahovat e-maily z daného textu.

Bulls & Cows

Zde budeš trénovat svůj mozek nejen při vytváření této hádací hry, ale také při hraní! Napiš program, který bude simulovat Bulls and Cows.

Šibenice

Zkus implementovat hru Šibenice! Jeden hráč myslí na slovo a druhý se jej snaží uhodnout tím, že navrhuje písmena s určitým počtem odhadů.

Hra života

Zkus implementovat hru života. Do hry nejsou zapojeni žádní hráči. Vyvíjí se na základě počátečního stavu a nevyžaduje další vstup.

Typespeed

Typespeed je hra pro jednoho hráče. Hráč se pokusí psát slova, která se pohybují po obrazovce. Slova musíš napsat tak rychle, jak můžeš, než dosáhnou druhé strany.

Sémantický rozdíl

Tvým úkolem bude vytvořit pokročilý diff nástroj pro Python, který zohlední sémantické rozdíly v Python kódu.

Chatovací appka

Přemýšlel jsi někdy nad tím, jak fungují chatovací aplikace? Nyní máš šanci vytvořit si vlastní jednoduchou, nebo pokud si přeješ pokročilejší, implementaci.

Tvůj vlastní nápad

Pokud máš v hlavě projekt, který tě zajímá více než kterýkoli z předchozích, jdi na to! Tvým jediným limitem bude tvá kreativita.

Požadavky a základní předpoklady:

  • Přines si svůj vlastní Win, Linux nebo MacOS stroj
  • V notebooku si nainstaluj jedno z integrovaných vývojových prostředí
  • Nainstalovaný Python 3 na svém počítači

Registrace

Přidej se a začni tvořit budoucnost IT!

Potkej skvělé lidi a společně pracujte na budoucnosti IT.

With ❤️ by ENGETO Academy in 2019.

LINKS

Zásady ochrany osobních údajů

Všeobecné obchodní podmínky