Projeď to v Javě!

Technologie: Java

Artin Challenge

Máme závodní dráhu. Máme autíčka/motorky. Máme Jarina a Štěpu – experty přes Javu a AI. A hledáme váš tým. Abyste vdechli autíčkům život. Abyste projeli závodní dráhu co nejrychleji. Abyste zvítězili nad ostatními týmy. A abyste si u toho všeho i vyzkoušeli umělou inteligenci. Jdete do toho?

Jak to bude celé probíhat?

Nejdříve si vás vezme do parády Štěpán, který vás zasvětí do tajů machine learningu a představí, jaké existují způsoby učení. Ukáže vám, co si představit pod pojmem neuronová síť a z čeho se taková neuronka skládá. No a nakonec předvede, jak vypadá zapojení AI prakticky v kódu. Vůbec nevadí, pokud s AI nemáte žádnou zkušenost, Štěpa vše projde a vysvětlí od základů.

Pak už začne samotná práce. Úkolem vašeho týmu bude naprogramovat autíčko a to nejen, aby se rozjelo, ale aby uspělo v závodech s konkurencí. Strategie bude na vás.

V průběhu celého hackathonu budou probíhat cvičné závody, abyste mohli zjistit, jak si vaše autíčko stojí a na čem je třeba ještě máknout, abyste porazili konkurenci. Vrcholem celé akce pak bude samotný závod a sdílení informací s ostatními týmy. Vyhrává ten nejrychlejší. Navíc ale oceníme i tým, který k řešení přistoupí nejinovativněji. Po celou dobu hackathonu vám pak budou k ruce Štěpán a Jarin – profíci přes AI a Javu.

Jaké ceny můžeš vyhrát?

  • Nejrychlejší tým – tj. tým, jehož autíčko projede dráhu nejrychleji a porazí všechny soupeře – bychom rádi pozvali na jízdu Teslou. Řidičem se jim nestane nikdo jiný než jeden ze zakladatelů ARTINu – Honza Najvárek.
  • Nejinovativnější tým pak bude mít možnost nakouknout “pod kapotu” našeho Roboauta – svézt se v něm a dozvědět se od vývojářů, kteří na Roboautě pracují, jak to celé funguje.

Co potřebuješ, aby tě náš track bavil?

  • umět kódit v Javě
  • mít zprovozněné vývojové prostředí ještě před začátkem hackathonu / být schopný si zprovoznit vývojové prostředí přímo na místě (ideálně IDE Intellij Idea, hodí se orientace v Gitu a Gradle)
  • aspoň jednoho dalšího kámoše, kámošku, kolegu, kolegyni, zkrátka někoho, s kým vytvoříš neporazitelný tým
  • mít chuť se dozvědět něco o umělé inteligenci – zkušenost s ní mít nemusíš, vše potřebné ti řekneme
  • soutěživého ducha, otevřenou mysl a ochotu se o svoje řešení podělit s ostatními

Mentoři

Jaroslav Müller

Jarin už je v ARTINu nějaký pátek, dělá DevOps a už nějakou dobu jede v Kotlinu. K tomu všemu je to master přes Javu a JavaScript. Za sebou má celou řadu zajímavých projektů, byl součástí Roboauto týmu a teď se podílí se na vývoji celé suity softwaru pro továrny na zpracování bavlny.

Nejen kóděním je ale Jarin živ, on je k tomu všemu ještě nadšeným tanečníkem swingu. Kraluje parketu na swingových tančírnách, navštěvuje swingové festivaly v Česku i zahraničí a svoje taneční knowhow předává i jakožto lektor. 

Štěpán Karásek

Štěpa se u nás v ARTINu věnuje vývoji Roboauta a to už třetím rokem. Jeho dlouholetou vášní je umělá inteligence. Neuronky a evoluční algoritmy – tam je úplně ve svém živlu. K tomu všemu je to ještě profík v C++ a Pythonu. 

Ve chvíli, kdy Štěpa opustí volant Roboauta, usedá na kolo. Letos třeba dojel z Brna až do Benátek (ano, opravdu do těch italských). Jako správný počítačový nadšenec si tu a tam zahraje i nějakou hru. Jeho největší srdcovkou je Starcraft II. 

Tomáš Lysek

Tom působí v ARTINu něco málo přes rok. Za tu dobu ale stihl spoustu věcí. Nastartovat projekt Chatbot, vybudovat chatboťácký tým a stát se jeho leaderem. Kromě toho hodně kope za Clean Code a tento přístup se snaží šířit nejen v rámci ARTINu, ale i na vysokých školách. 

K tomu všemu dělá doktorát v AI na FITu, účastní se různých běžeckých závodů a hraje (beach) volejbal. No jak to ten kluk všechno stíhá?

CodeBrew 2020 waiting list

Přidej se a začni tvořit budoucnost IT!

Potkej skvělé lidi a společně pracujte na budoucnosti IT.

With ❤️ by ENGETO Academy in 2019.

LINKS

Zásady ochrany osobních údajů

Všeobecné obchodní podmínky